Монтаж блок-хауса
Монтаж блок-хауса

Немає можливості побудувати будинок з дерева? А жити в такому дуже хочеться? Проблему допоможе вирішити новий матеріал - блок-хаус. Блок-хаус це імітація колоди і, як справжнісіньке дерево, забезпечує дуже хорошу тепло і звукоізоляцію. За своєю суттю блок-хаус це вагонка, тільки дещо товщий, а значить буде краще утримувати тепло. Та й виглядає цей матеріал цікаво. Змонтувати блок-хаус не настільки важко, як здається на перший погляд, досить певного набору інструментів і базових знань.
Найпоширеніша помилка - починати монтаж відразу. Не поспішайте. Перед монтажем блок-хаус треба розкласти в приміщенні і залишити так на кілька днів, щоб матеріал звик до вологості повітря. Це зменшить його усадку.
Встановлення блок-хауза слід починати тільки після завершення підготовчих робіт. Найчастіше установку блок-хауса виконують горизонтально, проте з вузьким блок-хаусом можна працювати як горизонтально, так і вертикально. Починаємо з вирівнювання стін, робимо риштування бруском і укладаємо утеплювач. Після цього нарізаємо панелі блок-хаусу потрібного розміру. Найкраще робити це електропилою, тоді край бруса буде ідеально рівним та й з роботою ви впораєтесь швидко.
Панелі блок-хаус з'єднуються між собою шляхом з'єднання шип-паз. Монтувати блок-хаус потрібно шипом вгору для того, щоб в пазах не накопичувався конденсат, який приводить до гниття. Між брусками не буде зазорів якщо підбити їх один до одного молотком. А щоб не пошкодити матеріал використовуємо обрізок панелі. Також подбайте про створення всіх необхідних шарів: тепло та гідроізоляції. Закріпити блок-хаус можна кількома способами. Все залежить від його товщини. Кляймери (оцинковані дужки) легко витримають тонкі панелі, а от для широких панелей слід використовувати спеціальні саморізи - вкручуємо їх під кутом 45 градусів, з кроком 60 см. А капелюшки ховаємо під пазом наступної панелі.
А ось обшити кути буде складніше. Оскільки панелі блок-хауза напівкруглі, з'єднати їх між собою перпендикулярно неможливо. Але є одна хитрість. Вставляємо між двома панелями блок-хауса оброблений брус. Так між краями панелей не буде зазорів, а в кімнаті протягу. Інший спосіб - зробити акуратні рівні запили під 45 градусів або зробити декоративні куточки. Виконати гарні декоративні куточки не складно. Для кожного кута потрібно всього дві стругані дошки.
Фарбувати таку стіну не обов'язково. Блок-хаус не вимагає додаткового покриття, досить просто очистити поверхню від пилу. Але ми рекомендуємо зробити завершальний крок - антисептичну обробку поверхні. Поверхня не тільки отримає додатковий блиск, але і надійний захист від паразитів, червоточин, шкідливого ультрафіолету, а також стане стійка до розтріскування. Обробляти блок-хаус, як і інші дерев'яні поверхні рекомендується раз на кілька років. Затишок надовго оселиться в такій кімнаті.