+38(097)102 9855
+38(095)093 1099
Виготовлення і продаж пиломатеріалів!
Доставка по всій Україні
Ціни виробника

Монтаж підлоги

×

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2404 із /home/danver/danver.com.ua/www/includes/menu.inc).

Монтаж підлоги

Дерев'янна підлога

Дерев'яні підлогові покриття не втрачають своєї актуальності протягом багатьох десятиліть. Їх історія сягає своїм корінням вглиб століть, однак і в наші дні, в століття високих технологій, покриття з дощок підлоги залишається найбільш поширеним матеріалом для обробки приміщень. Такій постійності сприяє безліч факторів: великі запаси сировини, її нешкідливість, надійність, міцність, довгий термін служби, приваблива ціна.

Вироби з дерева легко піддаються обробці та монтажу. Остання перевага особливо важлива для тих, хто хоче отримати надійне підлогове покриття. Адже від того, наскільки правильно і послідовно проведені всі операції монтажу, залежить довговічність підлог і якість їх експлуатації в майбутньому. Нижче ми докладніше перерахуємо і опишемо способи та етапи укладання дерев'яної підлоги. Звернемо увагу, що до процесу монтажу дерев'яної підлоги приступають відразу після завершення всіх ремонтних робіт, тобто укладку підлоги починають при встановлених і змонтованих вікнах і дверних коробках. Обов'язковою умовою якісного монтажу є попереднє провітрювання і просушування приміщення. Дошки, які будуть використовуватися для настилу, повинні бути перевезені в приміщення не пізніше, ніж за три дні до початку робіт з їх укладанні. За цей час матеріал проходить процес «акліматизації» і втрачає всю зайву вологу, доводячи її кількість в матеріалі до оптимальних 6-10%.

Монтаж підлоги

На даний момент для монтажу підлоги з дощок використовують декілька технологій, призначених для:

несучих конструкцій з дерева;

бетонних покриттів;

вже існуючих дерев'яних покриттів.

Перед початком укладальних робіт на покриттях з бетону, слід заміряти показник відносної вологості повітря в приміщенні. Оптимальним варіантом для укладання підлоги з дощок стане значення вологості в межах від 40 до 60%. Далі рекомендується забезпечити спеціальний бар'єр між бетоном і деревиною, що володіє водостійкими характеристиками. Сьогодні на ринку представлено безліч матеріалів, застосовуваних для цієї мети, однак найбільш часто використовуваними як бар'єр є плівки зі спіненого поліетилену товщиною 2 мм і різні грунтові мастики.

Монтаж підлоги

Далі йде етап настилу, здійснюваний двома методами:

- Настил покриття за допомогою дерев'яного бруса - лага з прямокутним перерізом, що кріпиться до основи з бетону. Зверху вся конструкція покривається гідроізоляційної плівкою.

- Настил покриття з використанням вологостійкої фанери, зафіксованим на основі з бетону за допомогою дюбелів і шурупів або будівельного клею.

Якщо ж з якихось причин вам необхідно робити монтаж дерев'яного покриття по несучих дерев'яних конструкціях, то найбільш оптимальною основою для такого настилу є: дошка, фанера, плити ОСП. Орієнтовано-стружкова плита (ОСП) і фанера закріплюються на лагах за допомогою шурупів. При цьому слід обов'язково використовувати в якості проміжного шару вологонепроникну плівку. Якщо ж дошки підлоги встановлюються поверх дерев'яної основи, то в цьому випадку необхідно стежити за тим, щоб укладання відбувалось по діагоналі до напрямку покриття. Перед монтажем по вже наявній в приміщенні дерев'яній підлозі, переконайтеся в тому, що він досить міцний і здатний витримувати суттєві навантаження. Приступати до роботи можна лише повністю упевнившись в надійності основи для настилу. На початку проводиться груба шліфовка існуючого покриття за допомогою стрічкової шліфувальної машини. Далі забезпечується вологозахисний бар'єр. Дуже важливо стежити за напрямком укладання нового підлогового покриття по відношенню до основи. Напрями цих двох «шарів» ні в якому разі не повинні збігатися! Укладати нове покриття потрібно в напрямку, діагональному або поперечному по відношенню до старої підлоги.

Монтаж підлоги

Для фіксації дощок до основи використовують клей для паркету або спеціальні самонарізи, за допомогою яких домагаються повного стикування в подовжньому і поперечному напрямках, не забуваючи при цьому про обов'язкові зазори між стінами і підлогою.

На фінальній стадії проводиться шліфування нового покриття та його обробка спеціальними захисними і декоративними матеріалами. Полегшити процес шліфування допоможуть дискові та стрічкові установки, використовувані на великих робочих площах. У той же час, для важкодоступних місць підійдуть і малогабаритні ручні машини для шліфування. Далі поверхню підлоги з дощок покривається лаком і маслами, що додають нової поверхні естетично привабливий зовнішній вигляд і блиск. Також покриття після обробки стає гладким, стійким до пошкоджень і легко піддається щоденному догляду.

Категория: 
Автор: 
Данвер