+38(097)102 9855
+38(095)093 1099
Виготовлення і продаж пиломатеріалів!
Доставка по всій Україні
Ціни виробника

Монтаж вагонки

×

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2404 із /home/danver/danver.com.ua/www/includes/menu.inc).

Монтаж вагонки

Вагонка

Технологія монтажу вагонки має свої нюанси. Стадії монтажу вагонки передує її підготовка. Попередньо заміряють приміщення і нарізають необхідну кількість вагонки потрібного розміру. При розрахунку потрібної кількості вагонки, слід враховувати розміри приміщення і ширину вагонки. Врахувати потрібно і те, що в процесі кріплення вагонки до обрешітки або стіни поздовжний шип вставляється в паз сусідньої вагонки, що призводить до зменшення робочої ширини вагонки на 10-12 мм.

Перед початком монтажу вагонку, залишають для "акліматизації" на 48 годин в приміщенні, де будуть проводитися роботи. Вагонку, що пройшла повну "акліматизацію", не поведе після монтажу. Спочатку треба здійснити монтаж обрешітки. Обрешітка, що складається з дерев'яних брусків, набивається на стіну на відстані 50-80 см один від одного. У тому випадку, якщо стіна нерівна, під бруски (на потрібну товщину) підкладають спеціальні клини, що дозволяє домогтися єдиної монтажної площини поверхні обрешітки. Зверніть увагу: рейки, з яких складається обрешітка, можуть кріпитися до стіни як вертикально, так і горизонтально, а також, діагонально і ялинкою. У будь-якому випадку вони кріпляться перпендикулярно напрямку укладання вагонки. Якщо ви плануєте монтувати вагонку горизонтально, то обрешітка складатиметься з вертикально закріплених рейок. Навпаки, якщо вагонка буде монтуватися вертикально, то рейки прибиваються горизонтально. Таке рішення забезпечує надійну зчіпку обрешітки і вагонки, гарантує жорсткість всієї конструкції і відсутність прогинань панелей вагонки в процесі монтажу. Кріпляться рейки обрешітки до стіни дюбелями, саморізами, на гіпсокартонних підвісах і т.д.

обрешітка

Після того, як обрешітка змонтована, між її рейками дуже зручно прокласти шар утеплювача. Слід врахувати, що при внутрішній обшивці приміщення вагонкою обов'язково передбачити примусову вентиляцію. Це зменшить можливість утворення конденсату - передвісника цвілі. Поверх шару утеплювача укладається плівка для гідрозахисту. Тепер все готово до монтажу вагонки. Залежно від поставленої мети, вагонку до обрешітки можна кріпити декількома способами. Ми наведемо 5 найпоширеніших.

1. Кріплення на саморізи

Кріплення на саморізи

Такий спосіб зручно використовувати тоді, коли ви монтуєте вагонку горизонтально. Звідки починати монтаж - з підлоги, або зі стелі в даному випадку значення не має. Перший етап - просвердлення отворів під саморізи (з боку шипа). Достатня довжина отворів для комфортного вкручування самонаріза шуруповертом - в районі 10 мм. Загвинчений в процесі монтажу шуруп закривається шкантом, виступаючу частину якого по закінченні робіт зрізують і шліфують. Використовуються саморізи по дереву (близько 30 мм).

2. Скрите кріплення скобами

Обов'язкова умова при такому способі кріплення - напрям укладання від стелі до підлоги. Скобу вганяємо в шип під кутом 45 градусів за допомогою будівельного степлера. Скоби, загнані таким чином не заважають входженню шипа чергової вагонки в паз.

3. Скрите кріплення цвяхами

Кріплення цвяхами

Кріплення проводиться як і в попередньому прикладі, з тією різницею, що замість скоби використовуються оцинковані цвяхи. Для того, щоб повністю втопити капелюшок цвяха в деревину, використовується добійник. Якщо фрагмент капелюшка буде втоплений не повністю, то безперешкодно прикріпити чергову вагонку не вийде.

4. Скрите кріплення з використанням шканта

Цей медод кріплення припускає, що укладання панелей вагонки починають знизу. Нижні панелі кріплять саморізами, закриваючи отвори з капелюшками шкантами. Наступні за нижніми панелі вагонки кріплять саморізами до шипа таким чином, щоб поверхня капелюшка і площини шипа опинилися на одному рівні. Це дозволить без проблем змонтувати наступну панель. Замість саморізів цілком підійдуть і скріпки, що закріплюються степлером. Остання дошка кріпиться точно так само, як і перша. Виступаючі частини шкантів після завершення монтажу обрізають.

5. Скрите кріплення на кляймери

Кріплення на кляймери

Кляймери використовуються тільки для кріплення тонкої вагонки. Кляймер являє собою скобу, виготовлену з тонкої листової сталі з оцинковкою. Перша дошка кріпиться саморізами, при цьому їх капелюшки маскують шкантом. Кляймери встановлюються на задню поверхню шипа вагонки. Кляймери, із закріпленими до них панелями прикручують до стіни або обрешітки саморізами. Остання дошка кріпиться аналогічно першій - саморізами і закриває шканти.

Описані вище 5 способів кріплення використовуються при горизонтальному укладанні вагонки шипом вгору. У разі вертикального монтажу першу вагонку укладають з кута приміщення, методика кріплення зберігається без змін. Особливу увагу слід приділити якості кріплень, від яких залежить не тільки результат, але й термін служби облицювальної поверхні.

Вагонка

У виняткових випадках, коли стіна являє собою ідеально рівну дерев'яну основу, допускається кріплення вагонки безпосередньо до неї. Щодо направлення панелей вагонки існує одна проста, але корисна порада: якщо ви хочете візуально розширити вузьке приміщення - монтуйте вагонку горизонтально. Якщо, навпаки - звузити непропорційно широке, - укладайте вертикально. Для додання особливої ​​декоративності, вагонку в приміщенні можна укласти по діагоналі, або ялинкою.

Категория: 
Автор: 
Данвер