+38(097)102 9855
+38(095)093 1099
Виготовлення і продаж пиломатеріалів!
Доставка по всій Україні
Ціни виробника

Тераса

×

Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2404 із /home/danver/danver.com.ua/www/includes/menu.inc).

Тераса

Тераса

Терасою прийнято називати площадку, що підноситься над рівнем навколишнього ландшафту. У найбільш поширеному вигляді це настил, влаштований на опорах і однією зі сторін примикає до будинку. Дерев'яна тераса ідеально підходить для відпочинку на відкритому повітрі і проведення дозвілля. Вона використовується з весни до осені, так що терасу цілком можна назвати відкритою вітальнею.

Тераса повинна гармоніювати з архітектурою будинку або котеджу. Будівництво та оздоблення дерев'яної тераси повинні бути ретельно продумані. Це стосується не тільки створення комфорту і гарного стилю для мешканців будинку, але перш за все підбору матеріалів, які можуть тривало протистояти мінливим погодним умовам.

Різновидами тераси є і веранди (закриті тераси), і балкони (тераси з огорожами) Тераса не тільки дозволяє збільшити площу будинку, а й відкриває широкі можливості для дизайну ділянки, створюючи витончений і плавний перехід від оселі до саду або двору. Розмір тераси повинен співвідноситися з розміром будинку і всієї ділянки, а також з її функціональним призначенням. Наприклад, якщо ви плануєте встановити на ній столик з канапкою та кріслами або садові гойдалки, а так же плануєте приймати там гостей, то розміри тераси повинні бути відповідними. Роблячи вибір між відкритими і заскленими конструкціями, враховуйте, що навіть часткове заскління і наявність огороджувальних елементів зорово зменшують об'єм приміщення. Якщо тераса приєднується до будинку, оптимальним геометричним рішенням для неї буде прямокутник.

Тераса

Важливо, щоб прилегла до будинку тераса була взаємопов'язана з одним або декількома приміщеннями. Якщо ви плануєте влаштувати її з боку головного фасаду, то про пропорції, стилістичному рішенні, матеріалах для виготовлення тераси потрібно подумати ще на початковому етапі проектування будинку. Такий підхід обов'язковий і тоді, коли збираєтеся розмістити її з будь-якого боку будинку, але на рівні другого поверху і вище, а також якщо вона повинна мати спільну з будинком дах, бо в цих випадках тераса - незмінна його складова. Важливо при виборі місця уявити, чи буде відкриватися з тераси хороший вид якщо встановити огорожу (екран, балюстраду), і чи не зіпсує вона зовнішній вигляд будинку і навколишній простір.

Найбільш поширена форма тераси, що примикає до будинку, - прямокутна. Незважаючи на те що її сприймають як досить сувору, вона добре поєднується з обрисами будинку, які в більшості випадків мають таку ж форму. Щоб форма не здавалася надто консервативною, при мощенні терраси використовують кілька видів покриття, додають різні декоративні елементи або роблять її в кілька рівнів. Також примикаюча до будинку тераса може бути напівкруглої, ромбовидної або трапецієподібної. Якщо площадку для відпочинку розташовують на відстані від будинку поруч з водоймою або фонтаном, ніщо не заважає додати їй плавні обриси, завдяки яким вона органічно впишеться в сад.

Тераса

Традиційно основним матеріалом для будівництва терас служить деревина. Настил виконують з різних порід дерева, що володіють достатньою стійкістю до дії повітря і вологи. Прекрасно підходять дуб і модрина. Донедавна особливою популярністю користувався тик, але ця порода все рідше зустрічається в природі, тому ціна на неї занадто висока. Якщо застосовується ялина або сосна, то занадто швидко може знадобитися ремонт і заміна окремих дощок, навіть якщо вони оброблені спеціальним чином. В даний момент на ринку набуває поширення терасна дошка або декінг з деревинно-полімерного композиту ДПК. Тераса, побудована з деревини належної якості та з урахуванням всіх правил, може прослужити кілька десятиліть. Якщо матеріали підібрані з урахуванням всіх вимог і тераса змонтована правільно вона не вимагає особливого догляду - достатньо періодично очищати поверхні від забруднень і обробляти натуральними вологозахисними засобами.

Тераса

Останній штрих в оформленні тераси - її озеленення. Перше правило висадки рослин - їх сполучуваність по стилю і колірній гамі із зеленню прилеглих до терасі ділянок. Класикою давно стали рабатки і бордюри з плетистих троянд. Замаскувати зайво відкриту для сторонніх очей терасу можна щільною зеленою огорожею. Непогано виглядають квітучі чагарники в поєднанні з високими декоративними багатолітниками. Внутрішнє оздоблення тераси можна оживити великими рослинами в діжках або квітами в підвісних кашпо.

Категория: 
Автор: 
Данвер